Buca Sosyal Yaşam Kampüsü - Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü 
Buca Tınaztepe`de yapımı tamamanan Sosyal Yaşam Kampüsü huzurevi, engelli eğitim merkezi, engelli ve yaşlı rehabilitasyon merkezi, çocuk ve gençlik merkezi olarak hizmet veriyor. Merkezde bir  aşevi ve kapalı spor salonu da bulunuyor.
1263 Sokak No:1 Aydoğdu Mahallesi Evka 1 Buca
Tel: 293 98 23 -  293 98 24   Faks:293 3761 
e posta: engelli@izmir.bel.tr

 
Konak Engelli Hizmet Merkezi
2013  yılından bu yana hizmet vermekte olan Konak Katlı Otopark altındaki bu merkezde; boccia, masa tenisi,drama ve memurluk sınavlarına hazırlık kursları veriliyor. Konak İl Halk Kütüphanesi işbirliği ile yürütülen görme engelliler eğitim destek projesine kapsamında 20 gönüllü ve 20 görme engelli birey e-kpss ders çalışıyor ve öykü okuyor.
Merkezimize 0 232  293 32 96 numaralı telefondan erişilebilir.

İnciraltı Engelli Hizmet Merkezi
Aralık 2012 yılından bu yana hizmet veren Merkezde;okuma-yazma eğitimi,resim,step-aerobik,modern dans,el sanatları,halk oyunları,ahşap işlemeciliği ve müzik kursları verilmektedir.
Merkezimize 259 96 02 numaralı telefondan erişilebilir.

İnciraltı Engelliler Merkezi ve Kafeteryası için engelli vatandaşlarımızın ulaşımını sağlamak üzere 811 numaralı özel otobüsler çalışıyor. Hatta ilişkin hareket saatlerine bu linkten erişilebilir.
 
Limontepe Engelli Farkındalık Merkezi
Engelli bireylerimizin sorunlarına dikkat çekmek, bireysel ve toplumsal yaşamda karşılaştıkları sıkıntıları, engelleri tüm hemşehrilerimize  tanıtarak yaşatmak, uygulayarak hissettirmek ve böylece farkındalık yaratarak, hemşehrilerimizi engellilik konusunda bilinçlendirmek için Limontepe Oyunlar Köyünde “Engelli Farkındalık Merkezi” hizmete alındı.Tel: 293 92 14 - 16
 
Loading..
Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz..