Anasayfa > Hizmetlerimiz > Ulaşım Hizmetleri > Ulaşım
Kent içi toplu ulaşım Büyükşehir Belediyesi’nin yetki ve sorumluluğundadır. Toplu ulaşım hizmetlerinin hat ve güzergahları ile birbirini tamamlaması için otobüs-vapur-metro-İzban'da ulaşım hizmet bütünlüğü sağlanmıştır.

ULAŞIM KARTI  YÜKLEME NOKTALARI
Otobüs, metro ve deniz ulaşımı için kullanılan ulaşım kartı yükleme noktaları için TIKLAYINIZ
 
OTOBÜS ULAŞIMI
Otobüs hizmetleri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde olan Eshot Genel Müdürlüğü tarafından kent içi ve ilçe belediyeler arasında yapılmaktadır. 
5216 sayılı kanun gereği Büyükşehir Belediyesi’ ne bağlanan ilçelere de otobüs seferleri başlatılmıştır.
Ulaşım hizmetleri 325 hatta hizmet vermektedir.
Sefer saatlerine ilişkin ayrıntılı bilgi için TIKLAYINIZ
 


Havaalanı Seferleri
Adnan Menderes Havalimanı'na düzenlenen seferlerin güzergah ve saatlerine ulaşmak için TIKLAYINIZ
 
Gece Yarısından Sabaha Kadar Ulaşım Baykuş Seferleri
24 saat çalışan otobüs hatları koyularak gece yarısından sonra da toplu taşım araçları ile  ulaşım olanağı sağlanmıştır. 
 
Buna göre;
910 Gaziemir Sosyal Konutlar - Konak
920 Çiğli Belediyesi - Konak
930 Bornova Meydan - Konak
940 Buca Adatepe- Konak
950 Narlıdere Şehitlik - Konak
 
 
Önemli Noktalara Ulaşım
Web sitemizde bulunan önemli noktalara ulaşım sistemi ile eğitim, sağlık, kamu kurum ve kuruluşları, sosyal tesisler, alışveriş noktaları, fatura ödeme merkezleri, tarihi yerler, kültür sanat, konaklama gibi önemli noktaların (250-400-500-750-1000 metre yürüyüş mesafesi içerisinde bulunan) hat-durak ve güzergah bilgilerini görüntüleyebilmekte, ilgili hatların ulaşım saatlerine erişim sağlanabilmektedir. Ayrıca aynı sayfada yer alan “Duraktan Geçen Hatlar” başlığını kullanarak seçilen duraktan geçen hatların bilgilerine de ulaşılabilmektedir.  
 
Elektronik Biniş Kartı Bakiye Sorgulama
Web sitemizden ve mobil uygulamadan  “Bakiye Sorgulama” ile,  girilen kartların mevcut bakiye miktarını kontrol edilebilir.  


Durakta Bekleyen Yolcular için Otobüsüm Nerede 
Web sitelerimizden ve mobil uygulalarımızdan durağa yaklaşmakta olan otobüslerin bilgisini elde edebilirsiniz.  
 
 
METRO ULAŞIMI
İzmir Metro A.Ş sistemi 17 istasyon ile yolcularına hizmet vermektedir.
Bu istasyonlardan Fahrettin Altay, Poligon, Göztepe, İzmirspor, Hatay, Üçyol, Konak, Çankaya, Basmane, Ege Üniversitesi ve Evka-3 olmak üzere 11 istasyon kapalı;
Hilal, Halkapınar, Stadyum, Sanayi ve Bölge olmak üzere beşi açık istasyondur.Sistemdeki Bornova İstasyonu ise yarı açık (yarma) olarak tanımlanmaktadır.
Sefer sıklıkları ve hareket saatlerine www.izmirmetro.com.tr internet sitesinden  erişebilirsiniz.
 
DENİZ ULAŞIMI
“Toplu ulaşımda bütünlük” amacıyla körfez vapurlarının sayısı ve sefer sıklığı arttırıldı, ulaşımda kolaylık ve rahatlık sağlandı.Seferler; Bostanlı, Karşıyaka, Alsancak, Pasaport, Konak, Göztepe ve Üçkuyular olmak üzere 7 iskeleden yapılmaktadır. 
Üçkuyular ve Bostanlı İskeleleri’ndeki aktarma istasyonlarına otobüslerle kolaylıkla ulaşılmaktadır. 

 
 
Vapur tarifeleri ile ilgili bilgi, iskelelerden, www.izdeniz.com.tr internet sitemizden edinilebilir. Duyurular, ek seferler ve iptal olan seferlerden mail yoluyla haberdar olabilmeniz için www.izdeniz.com.tr web sitesindeki “Kayıt Olun Haberdar Olun” bölümünden kayıt olabilirsiniz.
 
Üçkuyular ve Bostanlı iskeleleri arasında, sürekli sefer yapan araba vapurları ile, şehir içi trafiğine girmeden 25 dakikada ulaşım sağlanmaktaktadır.
 
 
KAYIP EŞYA BÜROLARI için bu başlıktan yararlanabilirsiniz.
Hat ve güzergah bilgisi almak ya da ulaşımla ilgili soru, şikayet, istek ve önerileriniz için öncelikle HEMŞEHRİ İLETİŞİM MERKEZİ’ni arayınız.
Loading..
Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz..