1. Kordon’da oluşan evsel katı atıklar Temmuz 2012’ den beri müdürlüğümüz tarafından toplanıyor.
 
Kordondaki işyerlerinden kaynaklanan yemek atıklarının toplanarak bir sosyal sorumluluk projesi kapsamında ihtiyaç duyan köpek barınaklarına verilmesi, aynı zamanda çevresel bir yaklaşımla ambalaj atıklarının geri dönüşümünün sağlanması için belediyemiz ile Kordon İşadamları Derneği, Özmüşler Atık Yönetimi ve Çevre Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. ve ÇEVKO Vakfı biraya gelerek, Alsancak Cumhuriyet Meydanı ile Liman arasındaki güzergah boyunca (1.Kordon) yer alan ilk etapta 94 işletmeden evsel katı atıkların ayrı toplanabilmesini 2013 yılı Ocak ayından itibaren gerçekleştiriyor.
 
1. Kordon'da yer alan  işletmelerden ambalaj atıkları ve yemek atıklarının ayrı toplanması ile ilgili uygulama talimatı hazırlandı ve işletmelere Ocak ayının ilk günlerinde eğitim verildi.
 
İşletmelerde oluşan yemek artıkları müdürlüğümüzce Cumartesi – Pazar  Saat: 02:00’de,  diğer günler Saat: 01:00’ de, ambalaj atıkları ise Cumartesi – Pazar   Saat:01:00’de, diğer günler saat 24:00 ‘de Özmüşler A.Ş. tarafından toplanıyor.
 
Toplanan ambalaj atıkları geri dönüşüme gönderiliyor, yemek atıkları ise belediyemiz sınırları içerisinde bulunan köpek barınaklarına teslim ediliyor.  
Ambalaj Atıkları
C.tesi – Pazar Saat:01:00
Diğer Günler Saat:24:00
 
Mutfak Atıkları
C.tesi - Pazar Saat: 02:00
Diğer Günler Saat: 01:00
 
 ALO ATIK Hattı
Atıklar ile ilgili her türlü sorununuz, talep, şikayet ve önerileriniz için  
(232) 293 1999 numaralı ALO  ATIK HATTI'nı arayabilirsiniz.
 
Loading..
Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz..